Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları

“Güvenlik işinin uygulayıcısı olan profesyonellerden çocuklarımızın bu konuyu dinlemeleri ve üstelik bunun da çocuklara görsel olarak hitap eden bir tarzda sunulması büyük bir artı… Bu hizmeti biz talep etmeden Securitas’ın bize sunmuş olması da memnuniyet verici”

Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları

Yaklaşık elli yıllık köklü geçmişe sahip, Fransızca ağırlıklı öğretim veren Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları; “koşulsuz sevgiyle evrensel bilgiye” vizyonu doğrultusunda, her yıl yaklaşık 1586 öğrenciye eğitim sağlıyor.

Profesyonel Yaklaşım ile Okul Güvenliği

Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Ayşe Başçavuşoğlu, Securitas’la bu uzun iş birlikteliklerinin her alanda hissettikleri memnuniyete bağlı olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Biz kurumsal bir yapıya sahip olduğumuz için çözüm ortaklarımızda da kendimiz gibi kurumsal yapıları tercih ediyoruz, profesyonel bir yaklaşım görmek bizi memnun ediyor”

Eğitim ortamında güvenliği sağlamanın çok farklı olduğunu vurgulayan Başçavuşoğlu, güvenliğin çok önemli olduğunu ancak bunun yanı sıra güvenlik görevlilerinin öğrencilerle, velilerle ve öğretmenlerle olan iletişiminin de çok önemli olduğunu söylüyor ve bu noktada güvenlik görevlilerinin yaklaşımlarından gayet memnun olduklarını da sözlerine ekliyor.

Çocuklarla Sıcak ve Düzeyli İletişim Kuran Güvenlik Personeli

Özellikle güvenlik ekibinin çocuklarla olan iletişimini çok önemsediklerini vurgulayan Ayşe Başçavuşoğlu, “İyi bir iletişimin yanında etik kuralları da önemsemek gerekiyor. Örneğin, çocuklarla arkadaşça bir ilişki kurulmaması, fiziksel bir temas olmaması ve polemiğe girilmemesi gerekiyor. Bunlar bizim üzerinde hassaslıkla durduğumuz konular. Güvenlik ekibimiz de bu konularda bizim kadar duyarlı davranıyor” diyor ve gülümseyerek ekliyor: “Güvenlik görevlilerimiz çocukların güvenlik ağabeyleri, çocuklarla son derece sıcak ve düzeyli bir iletişim kuruyorlar”

Özel Güvenlik Firması ile Sürekliliğin Avantajı

Elemanlarının sürekliliğini seven bir kurum olduklarının altını çizen Başçavuşoğlu, “Sadece çözüm ortağımızla olan sürekliliği değil aynı zamanda birebir burada bulunan elemanların sürekliliğini de önemseyen bir kurumuz. Zaten güvenlik ekibimizde de çok uzun yıllardır burada görev yapan, birlikte yaşlandığımız arkadaşlarımız var. Bu bize büyük bir avantaj sağlıyor, bu sayede güvenlik ekibimiz öğrencilerimizin hepsini ve velilerimizin de neredeyse tamamını tanıyor. Çoğunlukla velilerimizi isimleriyle karşılıyorlar, bu durum tabii ki velilerimizin hoşuna gidiyor”

diyerek memnuniyetlerini ifade ediyor. Okula gelen bir veliye güvenlik görevlisi, görevi gereği kimlik sorduğu zaman velinin bundan hoşlanmayacağını söyleyen Başçavuşoğlu, “Bu hassas bir durum, bazı yerlerdeki güvenlik kurallarını okul ortamında uygulamak mümkün olmuyor.

Güvenlik görevlilerimiz bu noktada çok dikkatli olmak zorundalar. Hem güvenliğimizi sekteye uğratmamak hem de velilerimizi ve öğrencilerimizi korumak ve rencide etmemek konusunda dikkat çok önemli” diyor.

“Securitas Çocuklara Güvenliği Öğretiyor” Etkinlikleri

Son olarak, Securitas’ın Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları’na özel olarak sunduğu “Securitas, Çocuklara Güvenliği Öğretiyor” etkinliklerini değerlendiren Başçavuşoğlu, “Her 23 Nisan haftasında Securitas’ın sunduğu bu hizmet, büyük bir katma değer sağlıyor. Güvenlik konusunun önemini çocuklara hissettirmek, hele günümüz dünyasında bu tür güvenlik önlemlerine dikkat etmelerini öğrencilere öğretmek çok önemli. Zaman zaman derslerimizin içeriğinde müfredat gereği bu konular işleniyor ama esas güvenlik işinin uygulayıcısı olan profesyonellerden çocuklarımızın bu konuyu dinlemeleri ve üstelik bunun da çocuklara görsel olarak hitap eden bir tarzda sunulması büyük bir artı… Bu hizmeti biz talep etmeden Securitas’ın bize sunmuş olması da memnuniyet verici” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Bize ulaşın
*
*
*
Verileriniz Nasıl İşlenir?

İş başvuruları için lütfen "Bize Ulaşın" alanlarında yer alan formları kullanınız. Bu alanlardan gönderilen iş başvuruları dikkate alınmayacaktır.