Securitas Tedarikçi Çalıştayı Düzenledi

30 Aralık 2019 Pazartesi

Güvenlikte bilgi lideri Securitas, kalite ve değer zincirinin önemli çözüm ortakları için Tedarikçi Çalıştayı düzenledi.

Farklı sektörlerden 18 tedarikçinin katıldığı çalıştayda Securitas Türkiye’nin üniforma lojistik süreçlerinin taşere edilmesi konusu ele alındı. Çalıştayda, “tedarikçinin deposundan dağıtım”, “Securitas deposundan tedarikçi eli ile dağıtım” ve “profesyonel bir lojistik merkezi eli ile depolama ve dağıtım” modelleri üzerine üç çalışma grubu oluşturdu. Farklı sektörlerin bir araya geldiği çalışma gruplarındaki amaç konuya farklı alanlardan yaklaşımları yakalamak, fikir ve görüşlerini almaktı. Oluşturulan gruplardaki teknoloji ve lojistik tedarikçileri kendi bakış açılarıyla konuyu değerlendirirken, üniforma üreticisi konumundaki tedarikçiler kendi alanlarındaki zorlukları ve avantajlı durumları paylaştılar.

Bu yıl ilk kez böyle bir çalıştay düzenlediklerini belirten Securitas Türkiye İdari İşler, Lojistik ve Satın alma Koordinatörü Uluç Kayhan ‘Tedarikçilerimizin de ilgi gösterdiği çalıştayımız her iki taraf için de başarılı geçti.

Amacımız hizmet sektöründe personel yoğun faaliyet yürüten Securitas Türkiye’nin üniforma lojistik süreçleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve mal ve hizmetleri ile bize katkı sağlayabilecek tedarikçilerimizde konu hakkında bir farkındalık yaratmaktı. 2020 senesinde de benzer çalıştaylar organize ederek tedarik zincirimizi sağlamlaştırmayı ve operasyonel verimliliğimizi artırmayı sürdüreceğiz’ dedi.