Securitas Türkiye Olarak, “Pır Pır ve Zır Zır” ile Çocuklara Güvenliği Öğretiyoruz

9 Mayıs 2013 Perşembe

Securitas Türkiye Bilgi Platformu olarak projemizi, Securitas Türkiye bünyesinde görev alan 9.000 bin çalışanımıza ve iş ortaklarımıza ulaşan, 3 aylık periyotlar ile yayınladığımız 8/16 Haber'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çıkarılan 8/16 Haber Çocuk Eki ile başlattık.

Securitas Türkiye olarak, günümüz dünyasında güvenli yaşam ortamlarının yaratılması, toplum huzurunun artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunan kurum ve kuruluşların  yanı sıra bireylerin de kendi yaşam kalitelerini yükseltecek bir farkındalık ve bilinç düzeyi kazanmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak, Securitas Bilgi Platformu çatısı altında,  gelecek nesillerin “güvenlik” konusundaki farkındalığını artırmak amacıyla “8/16 Haber Çocuk Eki Proje”sini başlattık. Bu proje ile, çocukların kendi güvenliklerini sağlamaları için çok temel düzeyde bilgilere sahip olmalarına; ileriki yaşamlarına yönelik belirli alışkanlıklara ve bilinç düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Projemizin ilk etabını oluşturan 8/16 Haber Çocuk Eki ile çalışanlarımızın 6 - 9 yaş aralığında olan çocuklarına ulaşmayı hedefliyoruz. Ek, uzman eğitmen kontrolünde hazırlanan bir içeriğe sahip. Güvenliğe yönelik vermek istediğimiz bilgi ve mesajları, yarattığımız Pır Pır ve Zır Zır çizgi karakterleri üzerinden veriyoruz. Bireysel güvenliğin sağlanmasına yönelik tüm eğitici bilgiler, farklı karakterlere sahip Pır Pır ve Zır Zır’ın maceraları ve eğlenceli oyunlarla anlatılıyor.

2014 yılı içerisinde ise içerik çalışmalarımızı sürdürüyor olacağız. Çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve okuyucularımızdan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda 8/16 Haber  Çocuk Eki’ni yine uzman eğitmenlerimizin liderliğinde, yayınlamaya devam edeceğiz. İçeriğini genişletmeyi düşündüğümüz yayınımızın, hedef kitle yaşını da yükseltmeyi planlıyoruz. Okuyucu alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak, 8/16 Haber  ve Çocuk Eki’nin ulaşılabilirliğini artırmak amacıyla, bu yayını tablete taşımayı ve yayın içerisindeki bilgileri, belirleyeceğimiz pilot bölgelerdeki ilköğretim okullarını bu iki karakterle ziyaret ederek devam ettirmeyi de hedeflerimiz arasına aldık.   

Securitas Bilgi Platformu Çatısı altında, İletişim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 8/16 Haber Çocuk Eki’ni çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve minik okuyucularımız ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.