Adana'lı Kadınlara Koruma Teknikleri

14 Mart 2018 Çarşamba

Securitas Çukurova Bölge Müdürlüğü, 10 Mart 2018 tarihinde Adana Hilton otelinde Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında “ Kadınlar Her Gün Özeldir” temalı bir etkinlik düzenledi.

Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) üyelerinin katıldığı etkinlik kişisel güvenliğin nasıl sağlanacağı iki ayrı bölümde inceledi. İlk bölümde, Çukurova Bölge Müdürü Cenk Bakırtel katılımcılara kişisel güvenliğin evde ve sokakta nasıl sağlanacağına dair bilgiler paylaşırken; ikinci bölümde Taner Dinçer ve Yıldız Dinçer katılımcılara kendilerine herhangi bir saldırıdan nasıl koruyabileceklerine dair Aikido teknikleri öğretti.

Securitas Çukurova Bölge Müdürü Cenk Bakırtel “Kendimize sadece fiziksel koruma teknikleri öğrenerek güvenli alan sağlayamayız, evde tek başımıza kaldığımızda, seyahate çıktığımızda, gece eve dönerken hatta gündüz koşu yaparken bile alacağımız ufak tedbirler güvenli konfor alanımızı genişletebilir. Önemli olan gerekli önlemleri almamız. Securitas olarak yayınladığımız kişisel güvenlik tedbirleri kitapçığımız, web sitemizde yazılı ve sesli kayıt olarak paylaşılmakta. Sadece kadınların değil herkesin en azından bir göz atmasını önerebilirim.” dedi.