Çukurova Bölgesi Kahramanlarını Seçti

7 Eylül 2017 Perşembe

Securitas’ın “Dürüst, Dikkatli ve Yardımsever” değerlerini işlerine yansıtan ve örnek davranışlarıyla fark yaratan çalışanları için her yıl düzenlediği “Günün Kahramanları Ödül Töreni” nin 6’ıncısında 28 Kahraman ödüle layık görüldü.

Görevlerinde gerekli tedbirleri alarak can kaybını önlemeleri, üstün dikkat ve gözlem sonucu dolandırıcılık suçunu ortaya çıkarmaları, buldukları yüklü miktarda kayıp parayı yetkililere teslim etmeleri gibi hem profesyonel hem de kişisel anlamda olumlu örnek teşkil eden çeşitli davranışlarından dolayı ödüle layık görülen Günün Kahramanları ailelerini gururlandırdılar. Bölgesinde görev yapan 10 güvenlik görevlisinin Günün Kahramanı olması sebebiyle Securitas Çukurova Bölge Müdürlüğü bölgesinden en çok kahraman çıkartan bölge oldu.

 

Çukurova Bölge Müdürlüğü’ne bağlı çalışan, “Dürüst, Dikkatli ve Yardımsever” değerlerini işlerine yansıtan ve örnek davranışlarıyla fark yaratan Ali Kurtaran, Erdem Bada, Muhammet Zont, Murat Çelik, Ramazan Çoban, Hüseyin Demir, Hikmet Kırmızıoğlan, Merve Hellagü, Erdem Yılmaz ve Hilal Çelik ödüllerini Bölge Müdürleri Cenk Bakırtel’den aldılar.

 

Aldıkları eğitimler arasında yer alan ilk yardım eğitimleri sayesinde bir bebeğe ve bir yaşlıya ilk müdahaleyi yaparak hayatlarını kurtaranlar, profiling eğitimi ile dolandırıcılık ve oluşabilecek hayati tehlikelerin önüne dikkatli gözlemeleriyle geçen Kahramanlar da hem ailelerinin hem de iş arkadaşlarını gururlandıran hikayelerin altına imzalarını attılar.

 

Securitas Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu törende yaptığı kapanış konuşmasında dürüst, dikkatli be yardımsever değerler kapsamında hareket ederek ödül alan güvenlik görevlilerin sadece yaklaşık 12 bin çalışanı olan Securitas’ı değil, güvenlik sektörüne emek vermiş, görevini layıkıyla yapan tüm çalışanları temsil ettiğine dikkat çekti.