Securitas İş Ortaklarıyla 5. Kez “Ortak Nokta”da Buluştu

4 Nisan 2014 Cuma

Türkiye güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, “Ortak Nokta İş Ortakları Buluşması” kapsamında müşterileri ile beşinci kez Antalya’da bir araya geldi. 80 firmadan 160 kişinin katıldığı toplantıda Securitas Türkiye, iş ortaklarına Entegre Güvenlik Çözümleri’ni (EGÇ) tanıttı. Toplantıda konuşan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, güvenlik sektöründeki gelişmeleri ve Securitas’a yansımalarını değerlendirdi.

Güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas Türkiye’nin 2010 yılından bu yana “İş ortaklarımızla aynı noktada” sloganı ile sürdürdüğü “Ortak Nokta İş Ortakları Buluşması”nın beşincisi, 28-29 Mart 2014 tarihlerinde Antalya Kaya Palazzo Otel’de gerçekleşti.

Türkiye’nin önemli kuruluşlarının yöneticilerini misafir ettiği organizasyon ile sektöre artı değer katmayı hedefleyen Securitas Türkiye, bu seneki toplantıda “Entegre Güvenlik Çözümleri”ni iş ortaklarına tanıttı. Daha güçlü ve daha uzun süreli iş birliktelikleri amacıyla, tüm yetkinlik ve uzmanlığı dünyadaki yeni güvenlik trendleri ile entegre ederek güvenlik çözüm paketi katılımlara aktarıldı. Bu sene de önceki senelerdeki gibi birbirinden değerli ve önemli firmaların üst düzey temsilcileri vardı.

Katılımcılardan Cargill Satınalma Müdürü Ekmel Eratan, çevresel sorumluluklarla faaliyetlerini sürdükdüklerini ve bu doğrultuda Securitas Türkiye ile işbirliği yaptıklarını anlattı. Securitas’ın 2013 yılında hayata geçirdiği ve çevresel etkilerin azaltılması konusunda sosyal sorumluluk bilinci ile yaratılan Yeşil Güvenlik hizmeti aldıklarını ve sağladıkları katma değeri paylaştı. Inditex Grubu, Satınalma ve Tedarik Müdürü Didem Büyükoğlu, Profiling hizmeti sayesinde ürün kayıplarının en aza indirdiklerini ve  şüpheli takibi için karşılama-yönlendirme hizmeti aldıklarını vurguladı. ICF Havalimanı Güvenlik Müdürü Veli Ilgaz Arnaz ise Securitas’ın iş ortaklarıyla hayata geçirdikleri insan kaynaklarına yönelik Tutundurma faaliyetlerinden bahsetti.

Etkinlikte konuşan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, “Securitas olarak uzman güvenlik hizmetlerimizi daha modern ve farklı organizasyon yapısı için iş potansiyellerimizi artırarak geliştiriyoruz. Uzmanlığımızı dünyadaki yeni güvenlik trendlerle birleştirerek iş ortaklarımızın özel ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz  ‘Entegre Güvenlik Çözümleri’ modeliyle  daha güçlü ve daha uzun süreli iş birliktelikleri kuracağımıza inanıyoruz.” dedi.

Yetenek Sizsiniz yarışmasının birincileri Kıvanç ve Burak, ‘Entegre Güvenlik Çözümleri’ modelini, hazırladıkları gösteri ile katılımcılara aktardı. Bu sıradışı gösteri ‘Ortak Nokta Buluşması’na renk katarak katılımcılara keyifli anlar yaşattı.