Okullarda Özel Güvenlik Hizmetleri

18 Eylül 2018 Salı

Eylül ayının gelmesi ile birlikte yeni eğitim ve öğretim yılı da başladı. Okullarda kullanılan güvenlik teknolojileri, alınan önlemler ve çok daha fazlası da tekrar gündemde yerini aldı.

Okul yönetimlerinden velilere, öğrencilerden eğitim sektörü çalışanlarına kadar herkese keyifli bir eğitim ve öğretim yılı dileriz.

Teknolojiyi Kullanan Bir Özel Güvenlik Firması Olmasına Dikkat Edin

Teknolojinin hayatımıza girmesi okullarda da yeni nesil güvenlik sistemleri velilerin hizmetine sundu. Özellikle günümüz metropollerinde bu yeni nesil teknolojilere her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Bu nedenle Securitas’ın gelişmiş Uzaktan İzleme Hizmeti, ailelere ve velilere maksimum koruma sağlıyor.

Okul Güvenliği - Özel Güvenlik Şirketi - SecuritasSecuritas’ın Uzaktan İzleme Hizmeti ile aileler  okul bahçesindeki kameraya bağlanarak çocuklarını izleyebiliyor, kişisel takip cihazları ile istedikleri zaman çocuklarının konum bilgisine ulaşabiliyorlar. Öte yandan akıllı kameraların anında tespit ettiği aylak aylak gezen adam ya da hareketsiz duran paket gibi olağanüstü durumlara okul güvenliği tarafından anında müdahale edilebiliyor.

Akıllı Yazılımlar ile Profesyonel Özel Güvenlik Hizmeti

Yine dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de kamera ve teknoloji sistemlerinin yazılımlar ile desteklenmesidir. Her okulun çevresi ve bulunduğu konum farklıdır. Bu nedenle okulların çevresine en uygun kamera tanımlamalarının yapılması gerekir.

Akıllı yazılımlarla desteklenen okul çevresindeki kameralar, herhangi bir suç olasılığına karşın caydırıcı olmanın da ötesine geçiyor. Okul sahasında yasak bir bölgeye  giren ya da çıkan birinin tespiti, unutulmuş bir paket, okul çevresinde aylak dolaşan bir adam, kalabalık grupların oluşması gibi durumları kameralarca  anında tespit ediliyor, alarm oluşturularak, okul güvenliğinin anında aksiyon alması sağlanıyor.

Kişisel Takip Cihazı ile Çocuklarınız Güvende Olsun

 Kişisel takip cihazı ile çocukların nerede olduğu takip edilebiliyor. Okul araçlarında yer alan araç takip  sistemleri ile hız sınırı kontrolü, okula varış ve servis kalkış saatlerinin sms ile bildirilmesi, okul aracının içindeki kameraya uzaktan bağlanarak çocuklarını takip edebilme ve  araç içi görevlinin yakasındaki kamera ile çocuklara refakat edilme sürecini izlemek mümkün oluyor.

Özellikle okula ilk kez gidecek olan yeni öğrencilerin güvenliği için yerinde bir çözüm olan kişisel takip cihazı uygulaması, aynı zamanda veliler için de büyük bir kolaylık sunuyor. Sabahın erken saatlerinde ve akşam karanlığında kullanılabilecek bu izleme hizmeti sayesinde aynı zamanda trafik kurallarına uygunluk da devamlı olarak kontrol ediliyor.

Eğitim Sektöründe Benzersiz Güvenlik Çözümleri

Okulları daha güvenli mekanlar haline getirerek huzurlu ve özgür bir eğitim ortamı yaratmanın önemine dikkat çeken Securitas, eğitim kurumlarına alarm izleme çözümleri, fiziki güvenlik tedbirleri ve uzman güvenlik hizmetleri ile entegre çözümler sunuyor. Güvenlik sisteminin eğitim ve öğretimi olumsuz yönde etkileyecek düzeyde değil, tamamlayıcı yönde olmasına dikkat ediliyor. Okulların bulundukları konum, sosyal çevre, öğrenci profile ve çevre etkenler göz önünde bulundurularak ortaya çıkan risk analizlerinin ardından oluşturulan entegre güvenlik hizmetleri öğrenci ve velilileri rahatsız etmeyecek şekilde düzenleniyor.

Okullarda Özel Güvenlik Süreci

Bize ulaşın
*
*
*
Verileriniz Nasıl İşlenir?

İş başvuruları için lütfen "Bize Ulaşın" alanlarında yer alan formları kullanınız. Bu alanlardan gönderilen iş başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Securitas’ta her eğitim kurumu, bir proje gibi ele alınıp, kuruma özel çözümler üretiliyor. Eğitim sektörüne yönelik tek bir çözüm üretmek yerine, ilköğretim kurumları için farklı üniversite gibi daha kompleks yapılar için farklı bir süreç yönetiliyor. Bu süreç, doğru güvenlik görevlilerinin seçimi ile başlıyor. Güvenlik görevlilerine verilen özel eğitimlerle oluşturulan güvenlik paketi birbirini tamamlayarak riskleri minimuma indiriyor. Okul servislerinin giriş-çıkış saatlerini, ebeveynlerle çocukların görüşme prosedürünü, okula girip çıkan özel araçlar prosedürleri belirleniyor. Herhangi bir risk unsuru ortaya çıktığında emniyet yetkilileriyle irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.