Özlem Ericek “İş Aşkı Başkadır” Röportajı

2 Nisan 2018 Pazartesi

Securitas sosyal medya hesaplarında 14 Şubat sevgililer gününe özel düzenlenen “İş Aşkı Başkadır” yarışması düzenlendi. İş aşkını, en güzel fotoğraflarla anlatan Securitas çalışanları, Türkiye’nin farklı bölgelerinden fotoğraflarını bizlerle paylaştı.

Yarışma sonucunda finale kalan iki kişiden biri olan Özlem Ericek ile yaptığımız keyifli röportaja ve ödül kazanan fotoğraflara aşağıda göz atabilirsiniz.

  • Adana Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nde görev yapan Güvenlik Görevlisi Özlem Ericek

         

Merhaba Özlem Hanım, sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba, tabii ki. 1993 İmamoğlu doğumluyum. Üç kız kardeşiz. Annemle yaşıyorum. Gaziantep Meslek Yüksek okulu Tarım Teknikerliği bölümünü bitirdim. 2015 yılında mezun oldum. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisiyim.

Ne kadar zamandır Securitas’ta çalışıyorsunuz? Özel güvenlik mesleğini ne kadar süredir yapıyorsunuz?

19 Mayıs 2016’dan beri Securitas ailesinde bulunuyorum. Yaklaşık iki yıla yakın bir süredir diyebiliriz. Güvenlik deneyimime Securitas’ta başladım.

Projeniz ve çalışma arkadaşlarınızdan bahsedebilir misiniz?       

Tabii ki. Projemiz Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne ev sahipliği yapıyor. Bu proje sayesinde Arapça kelimeler öğrenmiş ve dilimi de geliştirmiş oldum. Dillerini anlamaya çalışıyoruz. Anlayamasak da onlar bizi az çok anlıyorlar. Gülümseyerek, yardımsever olarak bunları göstermiş oluyoruz. Çalışma arkadaşlarım da benim gibi yardımseverler. İşimizi yapmaya çalışıyoruz hep birlikte, en iyi şekilde.

Güvenlik görevlisi olmak ve Securitas’ta çalışmak size neler ifade ediyor?

Kahramanlık ruhu yansıtıyor diyebiliriz. Liderlik ve yardımsever olmayı ifade ediyor. İnsanların huzurlu bir ortamda bulunmalarına yardımcı oluyoruz. Securitas’ın; benim gibi idealleri olanların, sürekli yerinde saymak değil de daha ileriye gidebilmek açısından tercih edilecek bir yer olduğunu düşünüyorum.

Sektöre yeni başlayan arkadaşlarımız için tavsiyeleriniz nelerdir?           

Her şeyden önce sabırlı olmaları gerekiyor. Azimli olmalılar. Tuttuğunu koparan cinste olmalılar. Kendilerini geliştirmeliler. Mesleğin ilerisini düşünmeleri gerekiyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz ve Securitas ailesine söylemek istediğiniz bir mesajınız var mı?             

Securitas’ta olmak ayrıcalıktır. Bu bir gerçek. Müdürlerimiz, şeflerimiz bizlerle sürekli ilgileniyorlar. Bir isteğimiz, bir dileğimiz ya da bir önerimiz olduğu zaman geri çevirmiyorlar. Logomuzun anlamı olan dikkatli, dürüst, yardımsever özelliklerini taşıdığımızı düşünüyorum.