Securitas Avrupa Biriminde Yönetim Değişikliği

14 Kasım 2017 Salı

Mart 2018 itibariyle Securitas AB’nin Başkanı ve CEO’luğu görevine gelecek olan Magnus Ahlqvist, 2018 yılı boyunca Avrupa Güvenlik Hizmetleri Birim Başkanlığı görevine de devam edecek. Henrik Zetterberg ise Kuzey Avrupa’ya odaklanan birimin COO’su olarak atandı. Aimé Lyagre, Batı Avrupa’yı kapsayacak şekilde yetkileri genişletişmiş olarak COO ve CTO görevlerine devam edecek.

13 Ağustos 2017 tarihinde ilan edildiği üzere Magnus Ahlqvist, Securitas AB’de Alf Göransson’dan boşalan koltuğa getirilerek yeni Başkan ve CEO olarak Mart 2018’de başlayacak. 2018 yılı boyunca Magnus Ahlqvist Avrupa Güvenlik Hizmetleri Birim Başkanlığı görevini de yürüterek, Avrupa birimi için yeni bir Birim Başkanının seçilmesi sürecinde aktif rol oynayacak.

Securitas’a 2014 yılında katılan ve Securitas Genel Danışmanı görevinde olan Henrik Zetterberg ise Kuzey Avrupa başta olmak üzere Security Services Europe COO’su olarak görevlendirildi. Henrik Zetterberg daha önce Assa Abloy şirketinde Hukuk Departmanı ve farklı birimler içerisinde görev yaptı.

Aimé Lyagre ve Henrik Zetterberg, Securitas’ın Avrupa’daki 26 ülkede sergilemiş olduğu faaliyetlerin yönetimi konusunda Magnus Ahlqvist’e destek olacaklar. Ayrıca Aimé Lyagre ve Henrik Zetterberg Securitas Grubu Yönetiminin üyesi olmaya devam edecekler. Aynı zamanda Securitas için yeni bir Genel Danışman bulma süreci de başladı.