Securitas ile Aklınızda Bulunsun - Seyahat Edenler İçin Güvenlik Önlemleri

23 Ocak 2018 Salı

Seyahat planınız varsa;

Okulların tatile girmesi ile artan seyahat planlarına yönelik bazı pratik güvenlik önlemlerini hatırlatmak isteriz. Alacağınız basit ancak etkili yöntemlerin, seyahatları çok daha keyifli ve eğlenceli geçmesine neden olacağından emin olabilirsiniz. Bu nedenle hem sizin hem de ailenizin güvenle bu seyahate çıkabilmesi için Kişisel Güvenlik Rehberi’mizden yola çıkarak, bazı pratik bilgileri bir araya getirdik.

Sizler için derlediğimiz kişisel güvenlik önlemleri sayesinde, işte, sokakta, seyahatte ya da günlük yaşamda ya da aklınıza gelebilecek her alanda güvenle hareket edebilir, Securitas ile siz ve sevdikleriniz kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Her Yerde Gözünüz Olsun

Seyahat öncesi belki de yapmanız gereken ilk şeylerden biri, evinizi 24 saat izlenebilen bir elektronik güvenlik sistemi ile donatmak. Bu sayede her nerede olursanız olun, sensörlerin, kameraların ve operatörlerin yanı başınızda olduğunu bilecek, nerede olursanız olun evinizin güven içerisinde olduğunu bileceksiniz.

Komşunuz En Yakın Dostunuz Olsun

Siz seyahatteyken, evinizin kapısının önünde, posta kutunuzda ya da depolarda sizin için ayrılmış özel bölmeler evinize girmek isteyen davetsiz misafirlerin ilk bakacağı yerler olacaktır. Burada birikmiş yığınla fatura, mektup ya da dergi, evde olmadığınızın bir göstergesi olacaktır. Bu nedenle komşularınızdan yardım isteyebilir, posta kutunuzu boşatmalarını rica edebilirsiniz.

 Yedek Anahtarlarınızı Paspasın Altından Almanın Zamanı Geldi

Belki de en çok yaptığımız hatalardan birisi de, evimizin yedek anahtarlarını paspasların altına, doğalgaz saatinin üzerine ya da ev kapısının dışarısındaki başka bir yere bırakmak. Buraların hırsızların da ilk bakacağı yerler olduğunu unutmayın.

Yerin Kulağı Olabilir

Tatile, seyahate ya da şehir dışına çıktığınızı yakın çevreniz ya da çok güvendiğiniz komşularınızın dışında bilen az kişinin olması yararınıza olacaktır. Bu sayede evinizde olmadığınızın hızlı bir şekilde duyulmasının önüne geçebilir, güven içerisinde seyahatinize çıkabilirsiniz.

Güvenlik Parmaklarınızın Ucunda. Unutmayın.

Diyelim ki seyahatte evinizde olabilecek tüm olası senaryolar için önlemlerinizi aldınız. Artık sıra seyahat sırasında alabileceğiniz önlemlere geldi. Bunun için yapmanız gereken tüm işlemleri sadece tek bir mobil uygulama ile yapabilirsiniz. Securitas Güvendeyim uygulaması, seyahatlerinizde akıllı telefonunuzun kişisel bir güvenlik cihazına dönüşmesini sağlar ve her anınızda sizin güvenliğinizi garanti altına alır.

Güvendeyim mobil uygulaması sayesinde çok daha huzurlu ve özgür bir seyahatin tadını çıkarabilir, uzman ve profesyonel Securitas Uzaktan İzleme Operatörleri’ne kendinizi emanet edebilirsiniz.  

 

Detaylı bilgi için http://guvendeyim.securitas.com.tr/ adresini ziyaret etmeniz yeterli.